خرید آنلاین فایل(مقاله ناحيه بياباني ايران)

مقاله ناحيه بياباني ايران/مقاله ناحیه بیابانی ایران,ناحیه ی بیابانی,بیابان ایران,تحقیق ناحیه بیابانی/1688433/xmy
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با مقاله ناحيه بياباني ايران

- با 18 صفحه مفید و مجزا در قالب وورد

نمونه متن :

اقليم فلات مركزي

قسمت اعظم از سرزمين ايران يا بعابرت ديگر بيش از 3/2 از وسعت خاك كشور كه فلات مركزي ايران را تشكيل ميدهد از سوي شمال به پايكوههاي جنوبي البرز و از سوي غرب به كوهپايه هاي شرقي زاگرس ميرسد و در جنوب به كناره هاي جنوب منتهي شده و در شرق بخش وسيعي از سرزمينهاي شرقي ايران را دربر ميگيرد . اقليم اين ناحيه كه شامل كليه سرزمينهاي داخل فلات اعم از چاله ها و دشت مي باشد خشك و بياباني است . از ويژگيهاي كلي آب و هواي آن يكي طولاني بودن مدت گرماي خشك كه گاهي بيش از 7 ماه در سال است ديگري قلت باران كه مقدار ريزش آن در سال از 30 تا 250 ميليمتر تجاوز نمي كند و بيشتر آن در كوهپايه هاي جنوبي البرز و كوهپايه هاي جنوب غربي زاگرس ميبارد .

در بيابان ها و چاله هاي پست داخلي (مركزي ، شرقي ، جنوب شرقي) آب و هواي خشك بياباني حكمفرماست . اگر نظري به وضع ساختمان طبيعي ايران بيافكنيم خواهيم ديد كه قسمت عمده از مركز و شرق ايران را بيابان و كويرها جز در فصل زمستان آبي نمي توان يافت و در تابستان بجاي آب ورقه نمكي در سطح كوير ديده مي شود .

از مشخصات آب و هواي اين ناحيه تسلط توده هاي هواي سرد و گرم در زمستان و تابستان و اختلاف شديد درجه گرماي تابستان و زمستان و همچنين اختلاف درجه حرارت شب و روز در تابستان مي باشد . روز هوا بشدت گرم مي شود و در شب بعلت خشكي هوا دماي آن بسرعت كاهش مي يابد . آب و هوا در دشتها و كويرهاي ايران بقدري سخت و شديد است كه نه در تابستان ميتوان گرماي آنرا تحمل نمود و نه در زمستان سرماي آنرا ، خشكي هوا به خشونت آن ميافزايد و رطوبت نسبي را به حداقل در دشت لوت مي رساند. از طرف ديگر بعلت باز بودن فضا اين نواحي هميشه در معرض وزش آزاد باد است چون سطح آن از ذرات ريز خاك و شن پوشيده شده است بعلاوه پوشش نباتي به اندازه اي نيست كه بتواند خاكها را حفظ نمايد فرسايش (بادرفتگي) ايجاد ميگردد ...مطالب دیگر:
پاورپوینت نقش نور در مسجد شیخ لطف اللهپاورپوینت طراحی معماری5 مجتمع مسکونیپاورپوینت معماری خاکبرنامه مدیریت تداركات (Procurement Management) یک پروژه عمرانیبرنامه مدیریت ارتباطات (Communication Management) یک پروژه عمرانیپاورپوینت معماری کاروانسراتحقیق و پاورپوینت فرآیند مواد به وسیله لیزرپاورپوینت بررسی و تحلیل نمونه های موجود مجتمع های مسکونیپاورپوینت معماری مسجد جامع اصفهانپاورپوینت حمام حاج محمد رحیم (صفا) قزوینپاورپوینت مرمت بنای رودسرنقشه شهرستان های استان البرزنقشه شهرستان های استان اردبیلنقشه شهرستان های استان بوشهرنقشه شهرستان های استان آذربایجان شرقیپاورپوینت تحلیل فضای شهری فلکه غدیر (کمیته سوخت)نقشه شهرستان های استان چهارمحال و بختیارینقشه شهرستان های استان فارسنقشه شهرستان های استان گیلاننقشه شهرستان های استان گلستاننقشه شهرستان های استان همداننقشه شهرستان های استان هرمزگاننقشه شهرستان های استان ایلامنقشه شهرستان های استان اصفهاننقشه شهرستان های استان کرمان